10% WEEKENDACTIE!

Profiteer direct en ontvang t/m zondag 27 april 10% korting op het gehele assortiment!

Profiteer snel en ontvang uw bestelling nog voor het weekend!

EPDM ballasten met grind

EPDM met ballast: Een duurzame keuze

EPDM-folie is een flexibele rubberen dakbedekking, die bij ons op de door u gewenste maat te bestellen is. Hierdoor is een dak snel en gemakkelijk waterdicht af te werken. Een EPDM-dak is zeer duurzaam en onderhoudsvriendelijk, met een verwachte levensduur van meer dan 50 jaar. EPDM gaat zelfs nog langer mee als u kiest voor EPDM met grind als ballast. EPDM kan op verschillende manieren gemonteerd worden. Het kan gelijmd worden, maar het blijft ook op het dak liggen door middel van het aanbrengen van ballast zoals grind of tegels. EPDM met ballast is een zeer duurzame toepassing. De EPDM-folie wordt bij het toepassen van ballast niet verlijmd aan de ondergrond, waardoor er nog minder snel beschadigingen of scheuren ontstaan. U dient de hoeken echter wel te verlijmen, zodat het EPDM op de meest kwetsbare punten zeker weten goed vast zit. Dit kunt u doen door bij de hoeken en randen EPDM contactlijm te gebruiken. Als u de EPDM-folie ballast met grind, dan wordt warmte en Uv-straling weerkaatst, zodat het EPDM zelf nóg minder te lijden heeft.

Let op: EPDM ballasten met grind kan echter alleen worden toegepast als de constructie van het betreffende gebouw is berekend op het extra gewicht van de ballast laag. Grind kan namelijk best zwaar zijn. Ook is het wel noodzakelijk om de ballast laag regelmatig te reinigen en te ontdoen van mos en ander onkruid.

Bespaar kosten met grind op het EPDM

EPDM-folie los op het dak plaatsen en gebruik maken van ballast, is ook een kostenbesparende keuze. Als u het EPDM besteld heeft, dan krijgt u een groot EPDM-membraam. EPDM XL gebruikt uitsluitend kwalitatief Europees EPDM, dus een primer is niet nodig. Dat bespaard u sowieso. Wat wel nodig is, is voldoende lijm om het gehele oppervlakte te verlijmen. Hoewel dit grotendeels enkelzijdig is, kunnen de kosten van EPDM-lijm behoorlijk oplopen. Daarom kunt u om kosten te besparen kiezen voor grind als ballast. U dient de randen dan nog wel te verlijmen, maar verder is het grind op zichzelf al meer dan voldoende om de EPDM-folie netjes op zijn plek te laten liggen.

Welke grindsoort voor een EPDM dak?

Bij de aanschaf van grind, dient u wel te zorgen dat dit het juiste soort grind is. Niet alle soorten grind zijn namelijk geschikt als ballast op EPDM-dakbedekking. Tevens dient u rekening te houden met de laagdikte. Als u een laag grind aanhoudt van 3 tot 4 centimeter waait het grind niet weg en blijft de EPDM-folie stevig op zijn plaats. Onderstaande soorten grind zijn het meest geschikt:

  • Nordic Grey Grind
  • Nero Ebano Grind
  • Moraine Grind
  • Kasteelgrind
  • Flat Pebbles stenen
  • Cordoba Grind
  • Alpengrind

Houdt u er rekening meer dat 1 m³ grind ongeveer 1,6 ton weegt, ofwel 1600 kg.

Grind als ballast op EPDM is ideaal in ons klimaat

Slijtage van de dakbedekking van een plat of licht hellend dak is in grote mate afhankelijk van de weersomstandigheden. In de zomer kan de temperatuur op een dak oplopen tot maar liefst 80 graden Celsius. Ook is regen van invloed op hoelang de dakbedekking van een dak meegaat. Als er water op het dak blijft staan is er meer kans op lekkage met alle gevolgen van dien.

De combinatie van EPDM met grind is daarom ideaal. EPDM-folie is van zichzelf al Uv-bestendig en kan ook hoge temperaturen verdragen. Als u zorgt dat de regenwaterafvoer in orde is, is er ook geen sprake van plassen op het dak, dus heeft u geen last van lekkage. Legt u grind als ballast op het dak dan wordt de Uv-straling weerkaatst en heeft de dakbedekking nog minder te lijden. Tevens biedt het grind ook een beetje isolatie, want het zal binnen iets minder warm worden.

epdm-dakbedekking
  1. EPDM dakbedekking op maat 1,30mm dik - Europees EPDM rubber EPDM dakbedekking op maat 1,30mm dik - Europees EPDM rubber
    Per stuk
    € 13,89
    Incl. BTW
  2. EPDM folie op rol dikte 1,3mm dik - breedte 1,20m - lengte 20m EPDM folie op rol dikte 1,3mm dik - breedte 1,20m - lengte 20m
    Per stuk
    € 332,94
    Incl. BTW

EPDM-dakbedekking voor grind kopen

Aan grind of kiezels kunnen wij u niet helpen. Waar we u wel mee kunnen helpen, is ons kwalitatieve Europees EPDM. Onze EPDM-folie bevat geen talk en is daardoor direct te verlijmen op het dak. Gaat u niet voor grind als ballast maar wilt u wel gewoon verlijmen, dan hebben wij alle juiste EPDM-lijm en kit voor u in onze webshop. Daarnaast voorzien wij u in EPDM-regenwaterafvoeren en dakrandprofielen, en kunt u ook bij ons terecht voor PIR dakisolatieplaten. Heeft u nog vragen over dit materiaal of de toepassing er van, aarzel dan niet om contact met ons op te nemen.

Tip: Als u het dak gaat ballasten met grind, gebruik dan altijd EPDM met een dikte van 1,30 mm.

Copyright © 2025 EPDMXL | EPDM Folie en EPDM Dakbedekking op Maat